LENKA design 

Click here to edit subtitle

Jakou si doma zařídit vánoční atmosféru?


Můžete se zde nechat inspirovat mými typy či si vybrat co je váš vkus a styl. Nezapomeňte, že v jednoduchosti je krása a měli byste se při výběru hlavně držet jednoho stylu.

Vnitřní dekorace


Ledové království docílíte kombinací barev stříbrných, bílých a čirých ozdob. Vytvoříte elegantní výzdobu, která bude působit zimně, ale čistě. Nezapomeňte i na prostřený stůl, kde by neměl chybět kvalitní ubrus a látkové ubrousky. Doplnit ho můžete elegantním svícnem a svátečním porcelánem. K tomu samozřejmě i bílou přírodní květinu – vánoční hvězdu!


Můj typ: Určitě tento styl krásně doplní zelené přírodní větvičky!

Zlato se třpytí – pokud potřebujete si odpočinout od stresu, doporučila bych se obklopit tlumenými barvami, přírodními materiály a zlatou barvou. Kombinace béžové, bílé, hnědé a zlaté navodí elegantnost a pohodu. Záleží, zda zlatou použijete decentně či jí dáte více prostoru, dá se kombinovat se sytými barvami. 


Můj typ: Béžová, bílá a zlatá velice dobře vypadají na dřevěném podkladu!

Tradiční Vánoce v kombinaci červené, bílé a zelené jsou nadčasové a vrátí nás ke kořenům. Nemusíte vymýšlet složitosti, tyto barvy snadno nalezneme v přírodě. Klasickou vánoční atmosféru navodíte např. bílými talířemi, červenými šípky, vánoční hvězdou a tmavě zelenými doplňky, nejlépe z chvojí či smrkové větvičky. Můžeme přidat ručně vyrobené vánoční ozdoby, jako jsou perníčky, mašličky nebo i oříšky, kousky dřeva, slámu a červená jablíčka.


Můj typ: Nezapomeňte sladit Váš interiér i s dárky a lákovou stuhou!

Venkovní dekorace


Nezapomeňte ani na venkovní dekorace. Ať už máte balkon, terasu či zahradu, pohledem ven Vás potěší vánoční výzdoba a vytvoří se Vám příjemná vánoční nálada.

Vstupní dveře bychom měli ozdobit adventním věncem, je to skoro povinnost v tomto období.

Na venkovní parapety či stoleček se nejlépe hodí okrasné košíčky, do kterých můžeme dát přírodní větvičky, šišky, oříšky, sušené ovoce, šípky a k tomu pár vánočních ozdob. Nebojte se zlatých a stříbrných řetězů, na zahradě se budou pěkně lesknout a vyjímat.

Pokud máme před domem či na zahradě smrček či borovici, tak přes ně dáme pár světýlek, nemusíte to přehánět barvou, bílá je elegantní a nic s ní nezkazíte. Případně stačí stromeček ještě přizdobit pár jablíčky (ať už pravými či umělými) a např. slaměnými ozdobami.

Do prázdného květináče můžeme natrhat zelené větvičky z jehličnanů a ozdobit šípky či pár vánočními ozdobami a máme krásnou, levnou, přírodní dekoraci.

Starou či kovovou židli klidně na terase ponechte a můžete ji ozdobit větvičkami či chvojím. Nebo jen na ni posadit stromek v květináči ozdobený ozdobami či mašlemi.


Můj typ: Na venkovní stromek dejte dostatečně dlouhá světýlka a nesundávejte je po Vánocích, Váš stromek poroste i s nimi. Příští rok stačí jen je zapnout 😊