LENKA design 

Click here to edit subtitle

Styly koupelen

Moderní styly v koupelnách

Současné moderní styly použitých barev v koupelnách jsou v pastelové barvy až můžeme nazvat pudrované. Škála barev je od tmavě šedé, přes pleťovou, béžovou, bílou, narůžovělou, až zpět k šedé či až k černé.

Černá se používá především na veškeré doplňky jako baterie, osvětlení, podnoží pod poličkami, orámování i konstrukce zástěn.

V barevném provedení můžete vidět i toalety, pisoáry, umyvadla i vany. Je to velmi zajímavé a navíc praktické!

Můj typ: I v malé koupelně najdete prostor pro dekoraci či vhodný detail oživení prostoru (např. kytička)


Styly v koupelnách


Stále se nejčastěji používají KERAMICKÉ OBKLADY.

 

1. Mezi nejnovější trendy patří plastické 3D OBKLADY. Díky svému trojrozměrnému formátu a úžasným motivům inspirovanými přírodou nebo geometrickými tvary, dosahují pomocí hry světla a stínu kouzelného 3D efektu. Je možné mezi nimi udělat jen milimetrovou spáru. Zde je třeba si dát pozor na hloubku reliéfům, aby nedošlo k problémům s bateriemi. Je vhodné je použít 1-2 stěny, ale ne do celého prostoru. I když se to nezdá, ale nejsou náročné na údržbu.

Můj typ: Plastické obklady je vhodné doplnit obkladem s hladkým povrchem ze stejné série.


2. Nadčasový vzhled vytvoříte také z keramických obkladů s PŘÍRODNÍM DEKOREM - dekorem dřeva, imitací či přírodním kamenem. Získáme tím neutrální, přírodní styl.

Můj typ: Obklady s přírodním dekorem nejlépe vyniknou s bílou sanitou.


3. Styl VINTAGE/RETRO, přitáhne svým kouzlem a příjemnou teplou atmosférou nejednoho z nás.


4. Styl PATCHWORK je známý a oblíbený především ke stylu Provence, ale vyzkoušejte ho zakombinovat s netradičními tvary dlaždic i do moderního interiéru, nebudete litovat!


5. Nové technologie nyní umožňují používat DEKORATIVNÍ STĚRKY i do koupelen, které jsou velmi odolné, mají široký výběr struktur a barev, jsou bezespárové a mají dlouhou životnost a originální design.

Můj typ: Dekorativní stěrkou v koupelně můžeme projít i do chodby a sladíme tím celý interiér!

6. Do podvědomí se nyní stávají celoplošné, omývatelné a voděodolné TAPETY. Spíše je vidíme v zahraničních koupelnách, ale je to škoda. Dodají koupelně atmosféru a romantiku!

Můj typ: Malý prostor světlá tapeta s jemným vzorem opticky zvětší a naopak, větší prostor tmavá zútulní.

7. Mezi nejmodernější technologie určitě patří DIGITÁLNÍ TISK, který se může aplikovat nejen na obklady a dlažbu, ale také na sanitu či zdi. Mezi nejžádanější patří geometrické či přírodní vzory.

Můj typ: Aplikujte digitální tisk částečně v koupelně, ale nechte ho projít i celým interiérem, např. za kuchyňskou linku, aby interiér vypadal kompaktně.


8. Mozaika je stále in, ale nyní jde novým směrem, ve kterém vytváří celé stěny až obrazce. Mozaika tvoří jakési rozpité barvy a vytváří tím umělecký dojem.


Slinuté dlažby mají výrobní technologií velmi nízkou nasákavost a jsou více odolné zatížení.

Pro provzdušnění a zvětšení prostoru je opět oblíbené sklo či luxfery. 


Můj typ: Luxfery použijte místo zděné příčky mezi koupelnou a chodbou a sklo např. částečně do sprchového koutu.